nowoczesnestrony

Co to jest Seo?

24 marzec 2023
Co to jest seo?

Co to jest Seo? Oznacza to Search Engine Optimization i jest to proces optymalizacji strony internetowej dla wyszukiwarek, tak aby osiągnąć, jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki pozycjonowaniu możemy znaleźć się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na konkretne słowa kluczowe i frazy. Osiągniemy to poprzez dostosowanie strony internetowej do obecnych algorytmów. 

Pozycjonowanie strony internetowej — na co zwrócić uwagę.

Jeśli chcemy osiągnąć satysfakcjonujący rezultat, proces pozycjonowania należy zacząć od podstaw. Na początku warto zadbać o techniczną optymalizację strony internetowej. Dla wyszukiwarki Google istotne jest, by strona była przede wszystkim przyjazna dla użytkownika. Dlatego algorytm uwzględnia wszystko to, co może wpłynąć na jego odczucia. 

Bezpieczeństwo – Strona internetowa powinna być odpowiednio zabezpieczona. Serwisy, które w pasku przy adresie URL nie mają zamkniętej kłódki i są oznaczone jako niebezpieczne, nie osiągną wysokiego wyniku w rankingu. Odpowiednie zabezpieczenie certyfikatem SSL to podstawa.

Czytelność – Tekst na stronie powinien być czytelny. Oznacza to stosowanie akapitów i nagłówków. Należy natomiast unikać tzw. ściany tekstu. Dodatkowo warto zadbać o hierarchię nagłówków. Zaczynając od oznaczenia głównego nagłówka jako H1, a następne oznaczać kolejno jako H2,H3 itd.

Słowa kluczowe – Jednym z najważniejszych elementów pozycjonowania jest nasycenie słowami kluczowymi. Warto pamiętać o zastosowaniu odpowiedniej ilości słów kluczowych zarówno w nagłówkach, jak i tekście.

Unikalność – Nie mniej istotna z punktu widzenia pozycjonowania jest unikalność contentu. Błędem jest powielanie treści. Strona internetowa powinna zawierać autorskie teksty. W przypadku grafik i obrazów, jeśli istnieje taka możliwość, warto skorzystać np. z własnych zdjęć zamiast obrazów stockowych dostępnych na wielu innych stronach w internecie.

Responsywność – Strona internetowa powinna być dostosowana do przeglądania na wszystkich urządzeniach mobilnych. Warto zadbać o to już na etapie projektowania strony i od razu stworzyć taką, która będzie się poprawnie wyświetlać np. na smartfonach.

Szybkość strony – Bardzo ważne jest szybkie wczytywanie strony internetowej. Wszystkie jej elementy powinny być na bieżąco aktualizowane. Na ostateczny wynik wpływać mogą np. grafiki o nieodpowiednich rozmiarach, które spowalniają naszą stronę.

Meta description – Jest to opis strony pokazujący się w wyszukiwarce. Jeśli chcemy osiągnąć satysfakcjonujący wynik w rankingu, powinniśmy w opisie umieścić słowa kluczowe.

Przyjazny URL – Pozycjonując stronę internetową, nie możemy zapomnieć o adresie URL. Warto edytować go tak, aby był łatwy do odczytania. Powinien zawierać słowa kluczowe.

Atrybut ALT – Jest to opis dla grafik i obrazów znajdujących się na stronie. Jest on niezbędny robotom do odczytania zawartości strony. Posłużyć może także osobom niepełnosprawnym.

Linki – Dobrze jest, jeśli strona internetowa zawiera linki prowadzące do innych miejsc w internecie i linki prowadzące z innych stron do naszej. Ważne by serwisy, z jakimi jest połączona nasza strona poprzez linki były z punktu widzenia przeglądarki wartościowe. 

Podsumowanie — czyli co to jest SEO.

Pozycjonowanie strony internetowej inaczej SEO to długotrwały i wieloetapowy proces. Składa się nie niego wiele działań w obrębie strony, jak i poza nią. Rezultaty, jakie można osiągnąć poprzez SEO, mogą bezpośrednio przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu. Jeśli interesuje Cię, jak możesz wpłynąć na pozycjonowanie swojej witryny, skonstatuj się ze mną i skorzystaj z bezpłatnego audytu.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *